Rosja bliska przeniesienia Grand Prix na Igora Drive od sezonu 2022

Nowa lokalizacja wyścigu Formuły 1 wkrótce ma zostać omówiona przez parlament.
01.05.2109:47
Mateusz Szymkiewicz
1865wyświetlenia
Embed from Getty Images

Delowoi Petersburg informuje, że tegoroczna edycja Grand Prix Rosji może zostać rozegrana po raz ostatni na torze w Soczi.

Według ustaleń gazety, do parlamentu trafił projekt przeniesienia wyścigu Formuły 1 na nowopowstałe Igora Drive. Tor nieopodal Petersburga miałby przejąć kontrakt na organizację Grand Prix Rosji obowiązujący do 2025 roku. Plan przedstawiony władzom centralnym ma zakładać udzielenie ulg podatkowych na inwestycje związane z wyścigiem w nowej lokalizacji.

Istnieją plany przeniesienia wyścigów na Igora Drive od 2022 roku - potwierdza źródło Delowoi Petersburg.

Informacje o nowej lokalizacji Grand Prix Rosji przekazuje również komentator wyścigów Formuły 1 - Aleksiej Popow. Igora może organizować wyścig. Z tego co rozumiem, otrzymali już homologację. Sam tor jest interesujący, choć póki co wybudowano dookoła tylko kilka budynków. Nie chciałbym rezygnacji z Soczi, więc świetnie, gdyby Rosja miała dwa wyścigi. Jesteśmy wielkim państwem z dużym potencjałem komercyjnym. Jeżeli Formuła 1 chce zwiększyć obecność w Stanach Zjednoczonych, to dlaczego nie powinna tego zrobić w Rosji?

W przeszłości pomysł przeniesienia wyścigu na Igora Drive chwalił Daniił Kwiat, który zwrócił uwagę na lepszą lokalizację. Być może nie jest złym pomysłem przeniesienie zmagań do nieco bliższego regionu, gdzie łatwiejszy dostęp będą mieli ludzie z Moskwy czy Sankt Petersburga. Niewykluczone, że pojawiłoby się więcej widzów, co jest fajne. Trzeba wliczyć w to kibiców z Europy, w tym z Finlandii. Ten sport jest tam bardzo popularny. To nie jest zły pomysł. Tutaj [w Soczi] jest nam bardzo dobrze, ale może być jeszcze lepiej. Dlaczego nie? - mówił wówczas trzeci kierowca Alpine.