Verstappen: Mercedes jest mocniejszy w Portimao

Holender przyznał, że śliska nawierzchnia toru Algarve nie odpowiada Red Bullowi.
01.05.2110:11
Mateusz Szymkiewicz
585wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał, że Mercedes posiada mocniejszy samochód w Portugalii i jest faworytem do zwycięstwa w niedzielnym wyścigu.

Piątkowe treningi zostały zdominowane przez kierowców niemieckiego zespołu - Valtteriego Bottasa oraz Lewisa Hamiltona. Niewielką stratą dysponował Red Bull, jednakże gładką realizację programu uniemożliwiały problemy techniczne oraz brak przyczepności.

Musimy poprawić się, jeżeli chcemy walczyć o pole position - powiedział Max Verstappen dla Ziggo Sport. Mercedes wygląda na łatwiejszego w prowadzeniu, a mimo to Lewis nawet nie zbliżył się do okrążenia na limicie. Mamy pracę do wykonania. Sytuacja jest podobna do tej sprzed roku, kiedy Mercedes także był mocniejszy. Ten tor nam nie odpowiada. Możliwe, że nasz samochód jest dużo bardziej wrażliwy.

Trudno jest na takiej nawierzchni wyciągnąć coś więcej. Cały czas trzeba walczyć z temperaturą opon oraz ich reakcją. Poza tym ogumienie zachowuje się tu zupełnie inaczej niż podczas dwóch poprzednich wyścigów. To nie jest normalne. To piękny tor, świetny do jazdy, ale po prostu szkoda, że mamy na nim tak mało przyczepności. Sprawia to nienaturalne wrażenie i nie powinno tak być. Musimy przejść przez ten weekend, a później będą nas czekały normalne tory.