Vettel: Stroll korzysta w Portugalii z innej specyfikacji samochodu

Ralf Schumacher broni decyzji Astona, "ponieważ to Lance jest szybszym kierowcą w zespole".
01.05.2110:25
Mateusz Szymkiewicz
865wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel ujawnił, że Lance Stroll korzysta w Portugalii z nowszej specyfikacji samochodu.

Kanadyjczyk podczas piątkowych treningów na Algarve był najszybszym kierowcą Astona Martina, podczas gdy jego partner plasował się odpowiednio na szesnastym i piętnastym miejscu. Jak ujawnił Vettel, samochód Strolla posiada pakiet poprawek, który jest oceniany pod kątem przydatności w kolejnych wyścigach.

W ten weekend posiada on [Stroll] nieco inną specyfikację, co daje jasną przewagę. Mam nadzieję, że uda nam się z nią wykonać postępy - powiedział Sebastian Vettel dla Sky Deutschalnd.

Decyzję Astona o poprawkach w jednym samochodzie broni Ralf Schumacher, który podkreśla, że w dotychczas rozegranych wyścigach to Stroll był szybszym kierowcą. Widzieliśmy to już w zeszłym roku z Sergio Perezem, który był zły, ponieważ Lance korzystał z zupełnie innego bolidu. To mała ekipa i nie mają zbyt dużych możliwości. Przede wszystkim chcą oszczędzić pieniądze i sprawdzić, czy nowe elementy działają. Zabrzmi to dla nas głupio, ale to Lance jest w tej chwili szybszym kierowcą w zespole. Ma lepsze wyniki, a ten słabszy musi zająć miejsce w drugim rzędzie - powiedział 45-latek.