Tsunoda skonsternowany problemami z kwalifikacji

Japończyk sugeruje, że bolidy jego i Gasly'ego mogą mieć odmienną charakterystykę.
08.05.2116:55
Nataniel Piórkowski
1281wyświetlenia
Embed from Getty Images

Yuki Tsunoda podzielił się wątpliwościami w zakresie tego, czy zarówno on jak i Pierre Gasly dysponują bolidami o zbliżonej charakterystyce.

Tsunoda po raz drugi w tym sezonie zakończył kwalifikacje na etapie Q1. Japończyk narzekał na swój bolid przez radio, jednak w odpowiedzi został poproszony przez inżyniera o stonowanie emocji.

Zapytany o swoje problemy w kwalifikacjach, Tsunoda zapewniał po sesji, że przygotował swój bolid w standardowy sposób i czuł, że znajdował się na dobrej drodze do awansu do Q2.

Nie, nie naciskałem zbyt mocno na okrążeniu wyjazdowym. Jechałem normalnie. Temperatura opon była dość dobra. Myślę, że wspólnie z zespołem dobrze zarządzaliśmy oponami, ale nie wiem... To nie jest miejsce, o które chcę walczyć. Z takimi osiągami bolidu awans do Q2 powinien być bardzo łatwy. Okazało się, że nawet z tym mogą być duże problemy.

Komentując swój występ Tsunoda posunął się nawet do wyrażenia sugestii, iż charakterystyka jego bolidu wydaje się inna niż ma to miejsce w przypadku konstrukcji Pierre'a Gasly'ego, który ukończył czasówkę na dwunastym miejscu.

Tsunoda tłumaczył, że informacje jakie przekazywał inżynierom różniły się od tych, które wyrażał jego partner z ekipy. Informacje zwrotne zawsze różnią się w stosunku do mojego kolegi z zespołu, nawet jeśli staramy się iść w odwrotnym kierunku. Mam mały znak zapytania, czy to naprawdę jest ten sam bolid. Oczywiście konstrukcja jest taka sama, ale charakterystyka zdaje się jednak zbyt różnić.

Oczywiście może to mieć związek z innym stylem jazdy... Nie wiem. Nie rozumiem co się stało, dlaczego mam takie problemy.