Seidl rozczarowany formą Ricciardo

Szef McLarena ma jednak nadzieję, że Australijczyk wkrótce odzyska formę.
08.07.2116:00
Maciej Wróbel
2314wyświetlenia
Embed from Getty Images

Andreas Seidl przyznał otwarcie, że jest rozczarowany dotychczasowymi występami Daniela Ricciardo w barwach McLarena.

Australijczyk zasilił szeregi stajni z Woking przed sezonem 2021, po dwóch latach spędzonych w Renault. Od początku roku znacząco odstaje on jednak zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigach od zespołowego kolegi, Lando Norrisa. Osiągi obu kierowców znajdują odzwierciedlenie w klasyfikacji generalnej, w której Ricciardo przegrywa z 21-latkiem aż o 61 punktów.

Szef McLarena, Andreas Seidl, nie ukrywa, iż liczył na lepsze występy Ricciardo w sezonie 2021. Nie sądzę, by wyobrażał sobie, że ponowna zmiana zespołu może mu sprawić tyle trudności - powiedział Niemiec, cytowany przez RTL. Jest rozczarowany, podobnie jak my. Myśleliśmy, że wszystko pójdzie szybciej. Jestem jednak przekonany, że w pewnym momencie wreszcie się odblokuje.

Partner zespołowy Australijczyka, Lando Norris, w maju tego roku podpisał nową, długoterminową umowę z McLarenem. Seidl cieszy się z zatrzymania młodego Brytyjczyka na kolejne lata w zespole i ujawnia, że porozumienie z nim zawarte jest wieloletnim kontraktem bez konkretnej daty ważności.

Było dla nas jasne pod koniec ubiegłego roku, że możemy na nim polegać - stwierdził Seidl. Jest również u nas bardzo szczęśliwy, więc tak wczesne przedłużenie z nim kontraktu było decyzją prostą i logiczną.