LGdS: Audi i Porsche oczekują bolidów F1 z napędem na cztery koła

Propozycja przedstawicieli Grupy VW miała znaleźć poparcie jedynie u Ferrari.
14.07.2109:25
Mateusz Szymkiewicz
2075wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport informuje, że Grupa Volkswagen warunkuje wejście do Formuły 1 od wprowadzenia napędu na cztery koła.

Po Grand Prix Austrii doszło do spotkania, na którym omawiano kwestię kolejnej generacji jednostek napędowych. Do Mercedesa, Ferrari, Renault oraz Red Bulla dołączyli przedstawiciele Audi i Porsche, którzy rozważają zaangażowanie w serię od 2025 lub 2026 roku.

Audi i Porsche wzmocnieni doświadczeniem zdobytym w WEC oraz Formule E proponują wprowadzenie napędu na cztery koła. Ferrari jako jedyne pozostaje otwarte na wszystkie rozwiązania - podaje La Gazzetta dello Sport, twierdząc, iż przednia oś byłaby napędzana silnikiem elektrycznym. Plan zakłada utrzymanie jedynie MGU-K. Mimo to procent udziału energii kinetycznej uległby zwiększeniu.

Zdaniem Toto Wolffa z Mercedesa, kluczowe będzie wprowadzenie paliwa neutralnego wraz z nową generacją jednostek opartej na obecnym V6. W Europie jestem w stanie sobie wyobrazić, że do 2030 roku wszyscy korzystają z elektrycznych samochodów. Mimo to reszta świata zachowa miliony tradycyjnych pojazdów, wliczając w to Mercedesy. Z tego powodu powinniśmy położyć nacisk na paliwa neutralne, niezależnie od tego czy będą one syntetyczne lub bio - powiedział Austriak.