Tost sugeruje pozostanie Tsunody w AlphaTauri na sezon 2022

Szef zespołu chwali postępy dokonane przez Japończyka w ostatnich eliminacjach.
14.07.2109:04
Mateusz Szymkiewicz
652wyświetlenia
Embed from Getty Images

Franz Tost zasugerował, iż Yuki Tsunoda pozostanie kierowcą AlphaTauri w sezonie 2022.

Japończyk jest tegorocznym debiutantem i przechodzi przez trudne mistrzostwa. Po spektakularnym występie w Bahrajnie, w kolejnych rundach 21-latek popełniał wiele błędów i wyraźnie odstawał od Pierre'a Gasly.

Postawa Tsunody była kilkakrotnie krytykowana przez Helmuta Marko i ostatecznie zapadła decyzja o przeniesieniu kierowcy z Wielkiej Brytanii do Włoch. Aktualnie Japończyk jest pod stałą obserwacją szefa AlphaTauri - Franza Tosta.

Trudno jest młodym kierowcom o naukę, ale Yuki poprawia się w naprawdę dobrym stylu - powiedział 65-latek. Cały proces przebiega we właściwym kierunku. Nie można oczekiwać od debiutanta, że będzie wiedział wszystko od pierwszego wyścigu. To dlatego powtarzam, że każdy kierowca potrzebuje trzech lat, by mógł zrozumieć na czym polega Formuła 1.

Seria stała się znacznie bardziej skomplikowana niż jeszcze kilka lat temu. Jestem naprawdę szczęśliwy widząc Yukiego. Ma fantastyczną naturalną szybkość i potrafi poprawiać się z dnia na dzień, a także z sesji na sesję. Jestem optymistą i spodziewam się, że druga połowa sezonu będzie dużo lepsza w jego wydaniu, a w przyszłości będzie go stać na odniesienie sukcesu.