Sauber przedłużył partnerstwo z Alfą Romeo

Nowa umowa ma obowiązywać do 2024 roku.
14.07.2115:43
Nataniel Piórkowski
1258wyświetlenia


Sauber ogłosił przedłużenie umowy z Alfą Romeo. Według nieoficjalnych informacji nowe porozumienie ma obowiązywać co najmniej do 2024 roku.

Włoski producent został sponsorem tytularnym Saubera w 2018 roku. W kolejnym sezonie team startował już w mistrzostwach świata pod nową nazwą - Alfa Romeo.

Szef teamu - Frederic Vasseur podkreślił, że Alfa Romeo była przez ostatnie lata niesamowitym towarzyszem. Jesteśmy jeszcze bardziej podekscytowani rozdziałami, które dopiero wspólnie napiszemy.

Francuz postrzega radykalne zmiany w przepisach technicznych, które mają wejść w życie od 2022 roku, jako szansę na postawienie kolejnego kroku naprzód. Głęboko wierzę, że jesteśmy doskonale przygotowani, aby wspólnie osiągnąć duże postępy.

Praca, którą wykonaliśmy w świecie motoryzacji pokazała zakres technologii i możliwości produkcyjnych Sauber Engineering. Jesteśmy przekonani, że możemy kontynuować pracę dla Alfy Romeo skupiając się na nowych i ekscytujących projektach, które będą kształtować przyszłość przemysłu samochodowego - zaakcentował Vasseur.

Porozumienie ma objąć trzy kolejne lata. Alfa Romeo potwierdziła już jednak, że rok po roku będzie ono poddawane ocenie.

W ubiegłym tygodniu koncern Stellantis ogłosił, że począwszy od 2024 roku Alfa Romeo zmieni swą nazwę na Alfa e-Romeo. Działanie to ma być elementem szerszej strategii elektryfikacji samochodów.

Dyrektor generalny Alfy Romeo - Jean-Philippe Imparato przekonuje: Jako historyczna włoska marka samochodowa, Alfa Romeo zrodziła się na torze wyścigowym. Dzisiaj jesteśmy dumni z tego, iż nadal honorujemy nasze wyścigowe DNA, umieszczając je w samym sercu przyszłości firmy. Kieruje nami pasja i doskonałość.

Formula 1 jest niczym najnowocześniejsze laboratorium dla przyszłej elektryfikacji naszej oferty samochodów, zgodne z naszą wizją na nadchodzące lata. Dodatkowo sporty motorowe gwarantują nieporównywalną z niczym innym globalną ekspozycję, którą chcemy wykorzystać do budowania pomyślnej przyszłości.