Vasseur ma wolną rękę w sprawie składu Alfy Romeo na rok 2022

Francuz potwierdził również, że pozostanie szefem zespołu po sezonie 2021.
16.07.2118:27
Maciej Wróbel
634wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor generalny Alfy Romeo, Jean-Pierre Imparato, ujawnił, iż ani on, ani Ferrari nie będą wpływać na decyzję Frederica Vasseura w sprawie przyszłorocznego składu kierowców stajni z Hinwil.

Po kilku miesiącach spekulacji, Alfa Romeo ostatecznie potwierdziła swoje dalsze zaangażowanie w Formułę 1, przedłużając umowę z Sauberem do końca sezonu 2024. Najlepszym jak dotąd rezultatem uzyskanym w ramach tejże współpracy jest czwarte miejsce Kimiego Raikkonena wywalczone podczas Grand Prix Brazylii 2019.

Kierowcami zespołu niezmiennie od sezonu 2019 pozostają Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi, którzy nie posiadają jednak ważnej umowy na rok 2022. Było wiele rozmów na ten temat, ale teraz każdy może wreszcie pracować z większym spokojem - powiedział Raikkonen odnośnie przedłużenia współpracy Alfy z Sauberem, która jednak niczego nie zmienia w kontekście jego własnej przyszłości.

Jednoznacznej odpowiedzi na temat sezonu 2022 nie udzielił również zespołowy partner Fina, Antonio Giovinazzi. Nie wiem, czy nowy kontrakt wpływa na moją przyszłość - stwierdził Włoch. Muszę zapytać o to Ferrari i Freda. Zobaczymy. Ogólnie jednak to wspaniałe, że Alfa Romeo pozostaje w Formule 1.

Uważa się, że w związku z dalszym zaangażowaniem włoskiej marki w Formułę 1, Ferrari nadal będzie miało dużo do powiedzenia w sprawie obsady wyścigowych foteli budowanych w Hinwil bolidów. Stanowczo tego typu sugestiom zaprzeczył jednak dyrektor generalny Alfy Romeo, Jean-Pierre Imparato.

Jest tylko jedna osoba, która będzie dokonywała wyboru i jest nią Fred Vasseur - powiedział Imparato, cytowany przez L'Equipe. Ja wiem, jak sprzedawać samochody, a on wie jak prowadzić zespół i dobierać sobie kierowców. Zrobi to w odpowiednim dla siebie czasie, jak to ma w zwyczaju.

Sam Vasseur położył także kres niedawnym spekulacjom o jego niepewnej przyszłości w zespole i potwierdził, że pozostanie szefem stajni z Hinwil na kolejne lata. Tak, i dzięki, że pytasz - odparł Francuz na pytanie, czy utrzyma swoje stanowisko po sezonie 2021.

Szef Alfy dodał też, iż jest za wcześnie na decyzję w sprawie przyszłorocznego składu kierowców i nie odniósł się do ostatnich plotek mówiących o rzekomym zainteresowaniu Mickiem Schumacherem. Nie, jest na to zdecydowanie za wcześnie, szczególnie, że i tak nie ma to związku z samą Alfą Romeo. To zespół jest w pełni odpowiedzialny za wybór kierowców.

Potrzebujemy czasu na przedyskutowanie wszystkich szczegółów i podjęcie decyzji. Nie spieszymy się. Chcę zobaczyć, co teraz będzie się działo i podejmę decyzję w drugiej połowie sezonu - zakończył Vasseur.