Steiner: Mazepin ma już kontrakt z Haasem na sezon 2022

Z Schumacherem zespół miał już dojść do porozumienia i oczekuje na zgodę Ferrari.
18.07.2109:22
Mateusz Szymkiewicz
402wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner potwierdził, że Nikita Mazepin pozostanie kierowcą Haasa, posiadając kontrakt na sezon 2022.

W ostatnich tygodniach żywo omawiana jest kwestia składu kierowców amerykańskiej ekipy. Mimo wieloletniego kontraktu, z przejściem do Alfy Romeo łączony jest Mick Schumacher, który mógłby zastąpić Kimiego Raikkonena lub Antonio Giovinazziego.

Szef Haasa zapytany o tę kwestię na Silverstone, potwierdził, że wciąż nie porozumiał się z Ferrari w sprawie dalszego wypożyczenia kierowcy na 2022 rok. W nasz kontrakt zaangażowane są trzy strony, a jedną z nich jest Ferrari. Musimy ustalić jeszcze kilka rzeczy. Dodamy kilka liter, kilka kropek i wszystko będzie gotowe. Mick nie może potwierdzić, że złożył już podpis, ale zawarliśmy już porozumienie. Tak jak już jednak mówiłem, jest to nieco bardziej skomplikowane, ponieważ to nie jest umowa tylko między zespołem a kierowcą.

Steiner odnosząc się do Nikity Mazepina, potwierdził, że Rosjanin pozostanie zawodnikiem Haasa, natomiast Uralkali wciąż będzie pełniło funkcję tytularnego partnera. Wszystko zostało już podpisane - dodał Włoch w rozmowie z Motorsport-Total.com.