Wolff: Bottas wesprze Hamiltona w walce o tytuł

Szef Mercedesa podkreśla, że Fin ma już niewielkie szanse na końcowy triumf.
22.07.2111:26
Maciej Wróbel
1756wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jak stwierdził Toto Wolff, Valtteri Bottas będzie się dostosowywał do poleceń zespołowych i wesprze Lewisa Hamiltona w walce z Maxem Verstappenem przez resztę sezonu 2021.

Podczas piątkowych kwalifikacji na torze Silverstone, Lewis Hamilton skorzystał z jazdy w strudze za Valtterim Bottasem i wywalczył pierwsze pole startowe do sprintu. W wyścigu natomiast Fin przepuścił zespołowego partnera, by ten mógł podjąć walkę z Charlesem Leclerkiem na końcowym etapie zmagań.

Szef stajni z Brackley, Toto Wolff, przyznaje, że Bottas będzie teraz pomagać Hamiltonowi, jako iż ma małe szanse na zdobycie tytułu. Szanse Valtteriego na wygranie mistrzostw są już teraz bardzo niewielkie w porównaniu z Lewisem, który toczy bardzo wyrównany pojedynek - powiedział Austriak.

Omówiliśmy tę kwestię i nieważne, jak trudne jest to dla danego zawodnika. W tym sezonie nie możemy pozwolić sobie na to, by nasi kierowcy odbierali sobie punkty.

Wolff zapytany o to, czy taka postawa Fina pomoże mu w utrzymaniu posady w Mercedesie na przyszły rok, odpowiedział: To jest jeden z czynników, ale jestem mu wdzięczny za tę pomoc. Po prostu uwielbiam oglądać tę współpracę.