AMuS: F1 rozważa włączenie do kalendarza wyścigu w Katarze

Wiele wskazuje na to, że do 10 sierpnia zapadnie decyzja o odwołaniu GP Japonii.
25.07.2115:44
Mateusz Szymkiewicz
1222wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Formuła 1 jest zainteresowana włączeniem do tegorocznego kalendarza Grand Prix Kataru.

Od kilku tygodni pod dużym znakiem zapytania jest większość zamorskich wyścigów zaplanowanych na jesień. Swoje miejsce definitywnie utraciły tory w Singapurze oraz Australii, natomiast wkrótce ma zostać wystosowany oficjalny komunikat w sprawie Grand Prix Japonii.

W ostatnich dniach odwołano wyścigi WEC oraz MotoGP odpowiednio na torach Fuji i Motegi. Według Auto Motor und Sport, decyzja w sprawie losów zmagań F1 na Suzuce musi zapaść do 10 sierpnia.

Jako alternatywę dla Japonii uważa się drugi wyścig w Stanach Zjednoczonych na COTA, jednakże Formuła 1 ma coraz przychylniej patrzeć w kierunku Bliskiego Wschodu. Niewykluczone, że Bahrajn po raz drugi w tym sezonie doczeka się organizacji Grand Prix, natomiast inną opcją ma być obiekt Losail w Katarze. Tor znany z MotoGP od dłuższego czasu ma robić wszystko co w swojej mocy, by otrzymać organizację Grand Prix.

To byłoby logiczne [dodatkowe wyścigi na Bliskim Wschodzie]. Nie mówimy tylko o względach logistycznych, ale jest bardzo małe ryzyko odwołania wyścigów w tych regionie ze względu na pandemię. Słyszeliśmy już, że podczas negocjacji padły wysokie kwoty, by rozegrać wyścig na Losail International Circuit nieopodal Doha - podaje Tobias Gruner z Auto Motor und Sport.