Silnik w bolidzie Verstappena nie uległ uszkodzeniom

W piątek Honda przeprowadziła szczegółową analizę pracy jednostki napędowej Holendra.
31.07.2109:53
Nataniel Piórkowski
389wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen będzie mógł nadal korzystać z jednostki napędowej, która znajdowała się w jego bolidzie w chwili wypadku na Silverstone - poinformowała Honda po piątkowych treningach.

Japoński producent wykorzystał piątkowe zajęcia do oceny funkcjonowania silnika przed kolejnymi wyścigami.

W tym roku każdy kierowca może skorzystać z maksymalnie trzech kompletnych zespołów napędowych. Biorąc pod uwagę, iż sezon ma składać się z 23 eliminacji, ewentualne uszkodzenie skomplikowałoby walkę Verstappena o mistrzostwo świata.

W piątek Holender pokonał 45 okrążeń Hungaroringu. Po sesjach dyrektor techniczny Hondy w Formule 1 - Toyoharu Tanabe poinformował, że jest usatysfakcjonowany zebranymi danymi. Byliśmy w stanie sprawdzić jednostkę napędową, z której korzystaliśmy w trakcie GP Wielkiej Brytanii i pracuje ona zupełnie normalnie.

Jednocześnie Honda liczy, że w sobotę Red Bullowi uda się zbliżyć do Mercedesa. Ogólnie dostrzegamy spory potencjał do poprawy i na tym będziemy się koncentrować. Na większości torów kwalifikacje są w tym roku bardzo zacięte. Na tak krótkim obiekcie jak Hungaroring, rezultaty będą do siebie jeszcze bardziej zbliżone. Spodziewamy się wyrównanej walki.