Capito: Chciałbym, aby Russell awansował do Mercedesa

"Nigdy nie powstrzymałbym młodego kierowcy w sytuacji, gdyby miał taką okazję".
31.07.2109:39
Nataniel Piórkowski
324wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Williamsa - Jost Capito, ma nadzieję, że George Russell otrzyma szansę przejścia do Mercedesa przed sezonem 2022.

Niemiecki zespół przyznał, że decyzja w sprawie wyboru partnera Lewisa Hamiltona na przyszłoroczne mistrzostwa świata powinna zapaść latem, ale do jej ogłoszenia może dojść w dalszej części kampanii. Capito uważa, że jego kierowca jest dobrze przygotowany do tego, aby poradzić sobie w topowym teamie.

Chciałbym, aby George dostał ten fotel, ponieważ jest na takim etapie swojej karierze, gdzie może poradzić sobie z byciem w absolutnie najlepszym zespole i walczyć o mistrzostwo. Osobiście nigdy nie powstrzymałbym młodego kierowcy w sytuacji, gdyby miał taką okazję.

Mam wielką nadzieję, że otrzyma tę szansę. Nie jest jednak tajemnicą, że z perspektywy naszego zespołu oczywiście bardzo chcielibyśmy go u nas zatrzymać.

Jeśli George przejdzie do Mercedesa, jeśli dostanie taką ofertę, zapewnimy mu pełne wsparcie. Jeśli do tego nie dojdzie, także dostanie stuprocentowe oparcie w naszej ekipie. Dlatego na płaszczyźnie George'a jako naszego kierowcy, możemy spokojnie poczekać, aż zostanie podjęta decyzja w jego sprawie. Jakakolwiek by ona nie była, będziemy z nią w porządku.