Ticktum nie jest już kierowcą rozwojowym Williamsa

Brytyjczyk stwierdził, że nie ma dla niego szans na miejsce w F1 w sezonie 2022.
03.08.2119:35
Nataniel Piórkowski
1505wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dan Ticktum został zwolniony z funkcji kierowcy rozwojowego Williamsa.

Brytyjczyk dołączył do programu dla młodych kierowców teamu z Grove w ubiegłym roku.

Rzecznik Williamsa potwierdził, że rozwiązanie umowy z Ticktumem zostało przeprowadzone przed GP Węgier i miało charakter natychmiastowy.

Pojawiają się doniesienia mówiące o tym, iż decyzja w sprawie Ticktuma może mieć związek z niedawnymi komentarzami 22-latka na temat etatowego kierowcy Williamsa - Nicholasa Latifiego.

Zawodnik Carlina w F2 miał między innymi stwierdzić na jednym z materiałów na Twitchu, iż Kanadyjczyk zapłacił, aby dostać się do F1.

Ticktum zapewnił jednak we wpisie na Instagramie, iż rozwiązanie umowy z Williamsem nastąpiło przed ostatnim incydentem związanym z Latifim.

Brytyjczyk podkreślił, że za decyzją stoi fakt, iż nie ma dla niego opcji otrzymania fotela wyścigowego w Formule 1 w sezonie 2022, przy czym dodał: Dziękuję Williamsowi za tę szansę. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się jeszcze współpracować.

Obecnie w skład juniorskiego programu Williamsa wchodzą Jack Aitken, Roy Nissany i Jamie Chadwick. Jedynym kierowcą dysponującym superlicencją pozostaje Aitken, który rok temu zastąpił George'a Russella przy okazji Grand Prix Sakhiru.