Lando Norris otrzymał zgodę na start w wyścigu o GP Belgii

Badania w szpitalu nie wykazały żadnych niepokojących urazów.
28.08.2119:07
Nataniel Piórkowski
1619wyświetlenia


Lando Norris otrzymał pozwolenie na udział w wyścigu o Grand Prix Belgii po przejściu badań kontrolnych zleconych w następstwie wypadku z sesji kwalifikacyjnej.

Norris stracił kontrolę nad bolidem wyjeżdżając z Eau Rouge w stronę wirażu Raidillon. Kierowca McLarena z dużą siłą uderzył w bariery znajdujące się na szczycie wzgórza.

Brytyjczyk opuścił rozbitą konstrukcję bez pomocy porządkowych, jednak kamery zarejestrowały, że trzyma się za łokieć. Po krótkim pobycie w centrum medycznym przy torze, kierowca ekipy z Woking trafił do szpitala, gdzie wykonane zostało profilaktyczne prześwietlenie.

Szef zespołu - Andreas Seidl poinformował wieczorem: Profilaktyczna kontrola w szpitalu dobiegła już końca. Lekarze zbadali łokieć, który trochę bolał Lando. Jest w porządku. Lando otrzymał zgodę na powrót do ścigania. To fantastyczna wiadomość.

Norris nie ustanowił żadnego czasu w Q3 przez co ukończył sesję na dziesiątym miejscu. Wszystko wskazuje jednak na to, że ze względu na konieczność odbudowania bolidu po poważnej kraksie będzie musiał wyruszyć do ścigania z alei serwisowej.