Horner: Verstappen mógł przegrać walkę o PP przez awarię DRS

Szef Red Bulla jest pod wrażeniem tego, jak jego kierowca radzi sobie z presją.
04.09.2117:30
Nataniel Piórkowski
856wyświetlenia


Christian Horner potwierdził, że Max Verstappen mógł przegrać walkę o pole position ze względu na usterkę DRS.

Holender pokonał Lewisa Hamiltona różnicą czterech setnych sekundy, chociaż przez całe kwalifikacje dysponował wyraźną przewagą nad rywalami z Mercedesa.

Po czasówce szef Red Bull Racing - Christian Horner, potwierdził w rozmowie z telewizją Sky, że problem z funkcjonowaniem DRS na ostatnim pomiarowym okrążeniu, mógł kosztować Verstappena wywalczenie pierwszego pola przed domową publicznością.

Widzieliśmy, że Max stracił sporo czasu na ostatniej prostej. Wygląda na to, że DRS nie otworzył się w odpowiedni sposób. Max oddał w ten sposób jedną dziesiątą sekundy, może trochę więcej. Nie zmienia to jednak faktu, że ma za sobą wspaniały występ, tym bardziej znajdując się pod olbrzymią presją. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.

Nie wiem w sumie jakim cudem Max zdołał się tak od tego odciąć. Sprawia wrażenie, jakby to wszystko wokół niego się nie działo, jakby tego nie odczuwał. Przed czasówką oglądał wyścig DTM, był bardzo zrelaksowany. Traktuje to jak normalny wyścigowy. Panuje tutaj jednak wyjątkowa atmosfera i na pewno każdy kierowca czuje obecność domowej publiczności.

Widzieliśmy, jak Max dojrzewał przez ostatnie lata. Czasem zapominamy, jak młody wciąż jest, ale ma ze sobą duży bagaż doświadczenia wyścigowego i myślę, że w ostatnich latach świetnie radził sobie z presją. Wykonał kawał dobrej roboty, ma najlepszą pozycję startową. Ten tor nie sprzyja wyprzedzaniu, więc pierwsza część pracy została wykonana.