Rzecznik Astona dementuje informacje o ofercie dla Alonso

Potwierdzono jednak, że Lawrence Stroll odbył "towarzyskie" spotkanie z Flavio Briatore.
05.09.2109:11
Mateusz Szymkiewicz
659wyświetlenia
Embed from Getty Images

Rzecznik Astona Martina zdementował spekulacje, jakoby zespół proponował Fernando Alonso kontrakt na starty od sezonu 2022.

Podczas weekendu na torze Zandvoort pojawiły się informacje, jakoby przed kilkoma tygodniami Hiszpan otrzymał ofertę współpracy od Lawrence'a Strolla. Dwukrotny mistrz świata pozostawał bez zapewnionej posady w Alpine na kolejny rok, natomiast Aston Martin wciąż ma jedno wolne miejsce, wstrzymując się z aktywacją klauzuli w kontrakcie Sebastiana Vettela.

Na spekulacje zareagował rzecznik prasowy stajni z Silverstone, ujawniając, iż rzeczywiście doszło do rozmów między właścicielem Astona a menedżerem Alonso - Flavio Briatore. Podkreśla on jednak, że spotkanie Kanadyjczyka i Włocha było czysto towarzyskie.

Lawrence Stroll nie oferował posady Fernando Alonso, tak jak podawały niektóre media. Podczas letniej przerwy Lawrence spędził lunch na Sardynii w towarzystwie Flavio Briatore. Prywatnie są oni przyjaciółmi. W trakcie roku mieli okazję spotkać się wielokrotnie. Była to towarzyska okazja, nic więcej - informuje rzecznik Astona.