AMuS: Audi oraz Porsche dołączą do stawki F1 w sezonie 2026

Producenci mają otrzymać kształt nowych przepisów przed GP Turcji.
29.09.2110:07
Mateusz Szymkiewicz
3088wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Audi oraz Porsche z dużym prawdopodobieństwem dołączą do stawki Formuły 1 od sezonu 2026.

Od wielu miesięcy trwa dyskusja na temat nowej generacji jednostek napędowych. Według Michaela Schmidta, ostatecznie ustalono, że producenci pozostaną przy silnikach V6, jednakże moc z systemów odzyskiwania energii wzrośnie do 350 kilowatów, a z użytku zostanie wycofane MGU-H.

Jeżeli przepisy zostaną sformułowane zgodnie z przewidywaniami, wówczas Audi i Porsche pojawią się w stawce od 2026 roku - podaje korespondent Auto Motor und Sport. Rezygnacja z MGU-H była najtwardszym warunkiem. Gdy tylko to nastąpi, niemal pewne jest, iż dwaj wielcy producenci pojawią się w Formule 1. Stefano Domenicali uważa, że sytuacja wygląda dobrze. Silnikiem przyszłości pozostanie V6 i krążą plotki, że napęd pozostanie skupiony wokół tylnej osi.

Zainteresowani producenci mają otrzymać gotowy kształt przepisów przed Grand Prix Turcji, podczas gdy oficjalny komunikat spodziewany jest w grudniu przy okazji posiedzenia Światowej Rady Sportów Motorowych. Według Auto Motor und Sport, rozważane jest również wprowadzenie aktywnej aerodynamiki bolidów od sezonu 2026.