Horner: Zabawnie jest oglądać zdenerwowanego Wolffa

Szef Red Bulla jest pewny zwycięstwa nad Mercedesem po ostatnim wyścigu sezonu.
30.09.2109:31
Mateusz Szymkiewicz
2179wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bulla - Christian Horner, przyznał, że zabawnie jest obserwować zdenerwowanego Toto Wolffa w sezonie 2021.

Stajnia z Milton Keynes toczy wyrównany pojedynek o mistrzowskie tytuły z Mercedesem, mimo, że na przestrzeni całych mistrzostw to ona dysponuje szybszym samochodem. Podczas Grand Prix Rosji zwycięstwo odniósł Lewis Hamilton, jednakże kierowca nie zdołał zbudować przewagi w mistrzostwach, ponieważ drugi dojechał Max Verstappen mimo startu z ostatniej pozycji.

Jest duży szacunek między naszymi zespołami, ale moja relacja [z Toto Wolffem] jest zupełnie inna - powiedział Christian Horner dla ServusTV. Chcę być blisko akcji, dlatego siedzę z inżynierami oraz strategami. Toto preferuje oglądanie wyścigu w garażu obok oficerów prasowych. Im bardziej Toto jest zdenerwowany, tym większą sprawia mi to radość.

Mercedes jest do pokonania. Uda nam się to jednak tylko wtedy, kiedy za każdym razem zapewnimy czołowe osiągi. Statystycznie Lewis jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii i wciąż prezentuje wysoki poziom. Widać to szczególnie na końcowych etapach wyścigów, kiedy zawsze znajduje się tam gdzie powinien być. Każdy jest w naszym zespole zmotywowany. Czerpiemy radość z tego pojedynku. Wyścig w Soczi poszedł nam lepiej niż myśleliśmy. Za nami start z końca stawki, dwa wyścigi na torach Mercedesa i jesteśmy tylko dwa punkty za Hamiltonem. Wygląda to dobrze przed resztą sezonu.