Marko: Red Bull w przeszłości rozmawiał z Lando Norrisem

Austriak przyznał, że na przeszkodzie stał wieloletni kontrakt kierowcy z McLarenem.
04.10.2108:43
Mateusz Szymkiewicz
827wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko ujawnił, że w przeszłości rozmawiał z Lando Norrisem na temat włączenia go do Red Bull Junior Team.

Brytyjczyk od trzech lat reprezentuje barwy McLarena, wcześniej będąc związanym z zespołem jako jego junior. Mimo to w połowie 2018 roku spekulowano, że kierowca może doczekać się debiutu w Formule 1 z Toro Rosso, jako następca Brendona Hartley'a.

Jak potwierdził Helmut Marko, rozmowy z Norrisem rzeczywiście miały miejsce, jednakże na przeszkodzie stał kontrakt 21-latka z McLarenem oraz jego chęć pozostania w zespole. Obserwowałem Norrisa, ale Max wciąż znajduje się na czele mojego rankingu. Rozmawialiśmy z nim, ale miał wieloletnią umowę z McLarenem. Postanowiliśmy pozostać wierni zasadom naszego programu.

78-latek dodał, że wyczekuje momentu, w którym Max Verstappen zostanie drugim juniorem Red Bulla z mistrzowskim tytułem. Przede wszystkim musimy odzyskać prowadzenie w mistrzostwach. Większość pozostałych torów będzie faworyzowała nasz bolid. Jestem dumny z tego, że udało nam się wprowadzić Maksa do Formuły 1 w wieku szesnastu lat. Nigdy nie sprawił, że miałem wobec niego wątpliwości. Jest zawsze super skupiony i nic nie potrafi go odciągnąć od celu, jakim jest wygrywanie.