Daniił Kwiat rozważa przejście do NASCAR

Informację o potencjalnych przenosinach Rosjanina ujawnił Gunther Steiner z Haasa.
29.10.2112:07
Maciej Wróbel
679wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa, Gunther Steiner, zdradził, że Daniił Kwiat może być zainteresowany przejściem do serii NASCAR począwszy od sezonu 2022.

Rosjanin do ubiegłego sezonu był członkiem programu Red Bulla, jednak stracił on miejsce w ekipie AlphaTauri na rzecz Yukiego Tsunody. Łącznie w Formule 1 zawodnik z Ufy zaliczył w barwach Red Bulla, Toro Rosso i AlphaTauri 110 startów i wywalczył trzy podia, a od tego roku pełni on funkcję kierowcy testowego Alpine.

Wcześniej w tym roku Kwiat deklarował chęć powrotu do stawki od przyszłego sezonu, jednak obecnie szanse na to, by do niego doszło, wydają się być znikome. Jak wynika z ostatniej wypowiedzi Gunthera Steinera, zawodnik szuka już innych opcji na kolejny sezon, a wśród nich ma być amerykańska seria NASCAR.

Wielu kierowców chce tego spróbować - stwierdził Włoch. Niektórzy idą natomiast do IndyCar. To dla nich duży krok, a te serie bardzo się od siebie różnią. Wyobraźcie sobie, że przechodzicie z NASCAR do F1. Chodzi tu nie tylko o prowadzenie samochodu, ale o cały system.

Mick Schumacher był obecny na wyścigu NASCAR w Teksasie, a Daniił Kwiat przyjedzie a wyścig w Martinsville. Każdy, kto przyjeżdża na NASCAR pyta mnie «Hej, Gunther, czy mógłbyś mnie z kimś umówić?» Daniił przyjedzie zobaczyć, czy są tam dla niego jakieś interesujące opcje, ponieważ obecnie nie ściga się w Formule 1 - dodał Steiner.