Zehnder: Alfa znalazła się na limicie dostępności części zamiennych

Zespół walczy z czasem, by naprawić podłogi bolidów z Brazylii przed finałem sezonu 2021.
21.11.2110:50
Mateusz Szymkiewicz
650wyświetlenia
Embed from Getty Images

Menedżer Alfy Romeo - Beat Zehnder, ujawnił, że zespół znalazł się na limicie z dostępnością części zamiennych do bolidów przed ostatnimi wyścigami sezonu 2021.

Podczas weekendu w Katarze spora część ekip boryka się z uszkodzeniami, które powodują wysokie oraz agresywne krawężniki toru Losail. Przed wyścigiem nowe podwozia otrzymali Charles Leclerc z Ferrari oraz Nikita Mazepin z Haasa, natomiast duet Alfy Romeo po Grand Prix Brazylii został wyposażony w nowe egzemplarze podłóg.

Wcześniej wykorzystywane elementy zostały skierowane do fabryki w Hinwil na naprawy, co stawiało Alfę w trudnym położeniu na czas Grand Prix Kataru. Jak ujawnił Beat Zhender, aktualnie zespół musi walczyć z czasem, by zapewnić sobie dostępność części na rundy w Arabii oraz Abu Zabi.

Na tak późnym etapie sezonu nigdy nie produkuje się nowych elementów - powiedział wieloletni menedżer Alfy Romeo. Produkcja nowej podłogi wymaga około dwudziestu dni. Naprawione elementy będą musiały wrócić do nas przez Rijad, co zawsze oznacza zagrożenie pod względem opóźnień.

Szef szwajcarskiego zespołu - Frederic Vasseur, potwierdził, że podłogi zamontowane w samochodach Raikkonena i Giovinazziego nie są w stu procentach sprawne po treningach i kwalifikacjach do Grand Prix Kataru. W innym wypadku nie bylibyśmy w stanie wyjechać na tor - dodał Francuz w rozmowie z Blickiem.