Hamilton dziękuje Mercedesowi po dominacji w Katarze

Brytyjczyk nie ukrywa, że jest podekscytowany dwoma finałowymi wyścigami sezonu.
21.11.2117:14
Nataniel Piórkowski
715wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton chwali swój zespół po dominującym występie w wyścigu o Grand Prix Kataru.

Po starcie Hamilton obronił prowadzenie, utrzymując za swoimi plecami Fernando Alonso i Pierre'a Gasly'ego. W dalszej części rywalizacji siedmiokrotny mistrz świata kontrolował około 10-sekundową przewagę nad Verstappenem, który przebił się z siódmej na drugą lokatę.

Perfekcyjny wieczór na torze Losail zapewnił Hamiltonowi drugie zwycięstwo z rzędu i sprawił, że przewaga Verstappena w klasyfikacji generalnej stopniała przed dwoma finałowymi wyścigami do 8 punktów.

Było całkiem prosto. W zasadzie jechałem samotny wyścig na czele. Lubię wyścigi, w których trzeba walczyć, ale naprawdę potrzebowaliśmy tych punktów. Myślę, że zespół wykonał solidną robotę w zakresie przygotowania bolidu i obsługi serwisowej.

Nie mogę się już doczekać, aby obejrzeć powtórkę i zobaczyć, co działo się za mną. Nie jestem pewien, dlaczego dochodziło do tylu awarii opon, ale mam wrażenie, że miało to związek z krawężnikami. Tak czy owak jestem naprawdę wdzięczny za wywalczone tutaj punkty. To niesamowicie emocjonujący rok.

Znajdujemy się w finałowej części sezonu i te kolejne zwycięstwa nie tylko dają wspaniałe odczucia, ale także stawiają nas w dobrej sytuacji przed dwoma ostatnimi rundami.

Dopytywany o przeczucia przed ostatnimi wyścigami w Arabii Saudyjskiej i Abu Zabi, Hamilton stwierdził: Czuję się w porządku i jestem naprawdę zadowolony z bolidu.

Myślę, że jestem w dobrej formie, w lepszej niż kiedykolwiek wcześniej. To coś pozytywnego. Ogromne podziękowania dla Ang [Cullen], która pomogła mi w treningach i powrocie do wysokiej dyspozycji. Nie mogę się już doczekać dwóch kolejnych wyścigów.