Zmiany w stawce Formuły 2 przed weekendem w Arabii Saudyjskiej

W Dżuddzie pojawi się czterech nowych kierowców.
30.11.2107:59
Jakub Ziółkowski
3207wyświetlenia
Embed from Getty Images

Logan Sargeant wystartuje w weekendzie Formuły 2 na torze w Dżuddzie. Amerykański kierowca zastąpi Jake'a Hughesa w bolidzie zespołu HWA Racelab. Sargeant będzie zespołowym partnerem Alessio Deleddy.

Amerykanin spędził sezon 2021 w Formule 3, gdzie w barwach zespołu Charouz Racing System zakończył sezon na siódmej pozycji. Rok wcześniej Sargeant do końca mistrzostw walczył o mistrzostwo serii z Oscarem Piastrim, ostatecznie kończąc sezon 2020 na trzeciej pozycji.

Sargeant pomógł zespołowi Charouz w osiągnięciu najlepszych wyników w historii ich startów w F3, stając czterokrotnie na podium. Największy sukces sezonu przyszedł w Soczi, gdzie Sargeant wygrał pierwszy wyścig.

Weekend w Dżuddzie będzie pierwszą szansą dla Amerykanina na sprawdzenie się podczas weekendu Formuły 2. Zespół HWA Racelab nie ogłosił jeszcze, czy Sargeant wystartuje również podczas weekendu w Abu Zabi.

Awans Sargeanta nie jest jedyną rotacją w stawce Formuły 2 przed weekendem w Arabii Saudyjskiej. Olli Caldwell zastąpi Davida Beckmanna w barwach zespołu Campos. Tymczasem ekipa MP Motorsport dokonała całkowitej wymiany składu. Richarda Verschoora zastąpi tegoroczny wicemistrz F3, Jack Doohan. Lirim Zendeli ustąpi miejsca Clementowi Novalakowi, który zakończył sezon F3 na trzeciej lokacie.