FIA opublikowała listę zgłoszeń na sezon 2022

Guanyu Zhou wybrał numer #24 a Ferrari może zmienić oficjalną nazwę teamu.
08.12.2115:48
Nataniel Piórkowski
4115wyświetlenia


Międzynarodowa Federacja Samochodowa opublikowała listę zgłoszeń Formuły 1 na sezon 2022.

Wiadomo już, że na bolidzie Guanyu Zhou, który od przyszłego roku dołączy do Alfy Romeo jako zespołowy kolega Valtteri Bottasa, znajdzie się numer 24. Od czasu wprowadzenia stałych przydziałów w sezonie 2014 żaden z kierowców nie zdecydował się do tej pory na jego użycie.

Lista zgłoszeń sugeruje także możliwą zmianę oficjalnej nazwy teamu Ferrari. W dokumencie na 2022 rok brzmi ona "Scuderia Ferrari" a nie jak dotychczas "Scuderia Ferrari Mission Winnow".

Mission Winnow jest projektem prowadzonym przez głównego sponsora stajni z Maranello - koncern tytoniowy Philip Morris International. Logotypy MW po raz pierwszy pojawiły się na czerwonych bolidach pod koniec sezonu 2018.

Ze względu na rygorystyczne prawo zakazujące reklamy wyrobów tytoniowych na terenie Unii Europejskiej, znaki Mission Winnow były usuwane z malowania konstrukcji włoskiej ekipy podczas weekendów na Starym Kontynencie.

Obecna umowa Ferrari z PMI obowiązuje do końca bieżącego sezonu. Sugerowano, że właśnie ze względu na brak możliwości reklamy marki Mission Winnow w trakcie sporej liczby Grand Prix, współpraca nie zostanie przedłużona na kolejne lata.

Szef teamu - Mattia Binotto tłumaczył: Wciąż prowadzimy rozmowy z PMI. Jest bardzo prawdopodobne, że PMI pozostanie z nami związane, ale może nie jako sponsor tytularny. Zobaczymy.

Wszystko zależy od tego, co rozumiecie przez Mission Winnow - czy chodzi wam o bolid, czy nie. Wspomnieliście o naklejkach. W tym zakresie trwają dyskusje o prawach. Gdy tylko będziemy gotowi, przekażemy dyskusję na temat naszej dalszej współpracy.

Zgodnie z doniesieniami z listopada sponsorem tytularnym Alfy Romeo pozostanie PKN Orlen. Z kolei bolidy Red Bulla i AlphaTauri będą napędzane silnikami przygotowywanymi nie przez Hondę, ale dywizję Red Bull Powertrains.

Z listą zgłoszeń na sezon 2022 można zapoznać się tutaj.