Bottas: Nigdy nie brałem pod uwagę odejścia z Formuły 1

Fin jest podekscytowany nowymi wyzwaniami, które czekają na niego w Alfie Romeo.
05.01.2215:27
Nataniel Piórkowski
872wyświetlenia


Valtteri Bottas podkreśla, że nigdy nie brał poważnie pod uwagę możliwości zakończenia kariery w Formule 1 po utracie wyścigowego fotela w Mercedesie.

Sezon 2021 był ostatnim z pięciu, które Fin spędził w stajni z Brackley. Na początku września Mercedes ogłosił, iż od nadchodzącej kampanii zespołowym kolegą Lewis Hamiltona zostanie George Russell.

Tuż przed tym Alfa Romeo wydała komunikat, w którym poinformowała o zatrudnieniu Bottasa w miejsce kończącego karierę w serii Grand Prix Kimiego Raikkonena. Chociaż kierowca z Nastoli zdaje sobie sprawę z tego, iż bolid przygotowany przez team z Hinwil nie pozwoli mu na walkę o najwyższe laury, to jednak podkreśla, że wciąż czuje pasję względem rywalizacji na torze.

Zapytany przez portal GPFans o to, czy przed podjęciem decyzji o przejściu do Alfy Romeo towarzyszyły mu wahania, Bottas odparł: Tak, z pewnością. Tutaj byłem w zespole, który przed każdym weekendem dawał mi pewność tego, że będę mógł walczyć o zwycięstwo. Realistycznie oceniając moją sytuację, w 2022 roku będzie inaczej.

Na całe szczęście ta zmiana i nowa umowa nie zostały sfinalizowane z dnia na dzień. Naprawdę miałem dużo czasu, aby przemyśleć różne rzeczy i pochylić się nad różnicami w naszych rolach. Oczywiście zadałem sobie także pytanie o to, czy nie powinienem spróbować czegoś innego..

To była jedna z opcji, ale szczerze mówiąc nigdy nie rozważałem odejścia z Formuły 1, ponieważ nadal ją kocham. Kocham rywalizację oraz wiele innych rzeczy z nią związanych. Jestem teraz częścią czegoś nowego. Ten długoterminowy projekt daje mi motywację, by spróbować pomóc zespołowi najlepiej, jak tylko potrafię. Myślę, że jeśli uda nam się osiągnąć coś dobrego, to będzie to naprawdę satysfakcjonujące.