Robert Kubica kierowcą Prema Orlen Teamu w WEC

Polak będzie rywalizował w klasie LMP2 wspólnie z Deletrazem i Colombo.
12.01.2209:21
Nataniel Piórkowski
5491wyświetlenia


Robert Kubica wystartuje w tegorocznym sezonie WEC broniąc barw Prema Orlen Teamu wspólnie z Louisem Deletrazem i Lorenzo Colombo.

Zespół zadebiutuje w serii z nowym prototypem LMP2 - Oreca 05 we współpracy z Iron Lynx. Kalendarz mistrzostw ma składać się z sześciu wyścigów - w tym 24-godzinnego Le Mans. Kampania zostanie zainaugurowana prologiem na torze Sebring, zaplanowanym na drugi weekend marca.

Ogłaszając skład kierowców, Prema zaznaczyła: Aby powtórzyć sukcesy z wyścigowych bolidów, zespół będzie polegał na trio kierowców o wysokim potencjale - urzędujących mistrzach European Le Mans Series a więc Robercie Kubicy i Louisie Deletrazie oraz obiecującym Lorenzo Colombo, który przechodzi do WEC z wyścigów aut jednomiejscowych.

Kubica podkreśla: Cieszę się, że mogę dołączyć do Prema Orlen Teamu. Ścigałem się już z nimi w Formule 3 Euro Series w 2003 roku. Znam rodzinę Rosin i kila kluczowych osób z tamtego okresu. Chociaż upłynęło już sporo czasu, wszyscy znamy potencjał ekipy w wyścigach bolidów jednomiejscowych i wiemy, że są niesamowicie konkurencyjni.

To nowe wyzwanie dla zespołu i dla mnie, ponieważ w ubiegłym roku startowałem tylko w trzech eliminacjach FIA WEC - Le Mans oraz dwóch zawodach w Bahrajnie. Cieszę się, że będę mógł pracować z Louisem - którego znam z ubiegłorocznej kampanii w ELMS i Le Mans - oraz Lorenzo.

Jestem podekscytowany wyzwaniem, które z pewnością będzie wymagało dużo pracy i poświęcenia. Mam nadzieję na udany start sezonu, bez większych problemów. Jest sporo rzeczy, na których musimy się już koncentrować. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia mistrzostw.

Szef zespołu - Rene Rosin, dodał: Rozpoczęcie tak wyjątkowego, nowego projektu przy wykorzystaniu tak wielkiego dostępnego potencjału nie zdarza się zbyt często i muszę przyznać, że perspektywa ścigania się w WEC, w tym także w 24-godzinnym Le Mans, jest niesamowicie ekscytująca.

Jestem dumny z pracy, jaką wykonała dotąd nasze ekipa i przekonany, że nasz skład sprosta wyzwaniom. Wspaniale, że Robert zdecydował się dołączyć do Prema Orlen Teamu i wraz z Louisem stworzą prawdopodobnie jeden z najmocniejszych duetów w serii. Nie możemy się już także doczekać współpracy z Lorenzo. Znamy go z wyścigów bolidów jednomiejscowych jako perspektywicznego zawodnika i jestem pewien, że bardzo szybko dokona postępów w naszej ekipie.