Wolff oczekuje od Ferrari powrotu do ścisłej czołówki

"Ferrari musi liczyć się w grze. Tęskniliśmy za tym przez kilka ostatnich lat".
22.02.2212:45
Nataniel Piórkowski
521wyświetlenia


Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff ma nadzieję, że Ferrari powróci do konkurencyjnej dyspozycji w sezonie 2022.

W ubiegłym roku Ferrari zaliczyło drugą z rzędu kampanię, w trakcie której nie zdobyło ani jednego zwycięstwa. Z drugiej strony zespołowi udało się odrobić straty po koszmarnym 2020 roku i zakończyć mistrzostwa na trzeciej pozycji, za Mercedesem i Red Bullem.

Jako fan uwielbiam Ferrari. To najwspanialsza nazwa w Formule 1 i nie powinniśmy mieć do czynienia z Ferrari, które nie walczy o zwycięstwa w wyścigach i mistrzostwa świata - powiedział Wolff.

Samo zdobycie tytułu to już zupełnie inna historia. Aby do tego doszło, wszystkie rzeczy muszą połączyć się w jedną całość. Ale dla nas wszystkich, dla fanów tego sportu, Ferrari musi liczyć się w grze. Tęskniliśmy za tym przez kilka ostatnich lat.

Ferrari jest rekordzistą pod względem mistrzostw konstruktorów - ma ich aż szesnaście. Po raz ostatni team z Maranello triumfował w klasyfikacji generalnej w 2008 roku. Sezon wcześniej ekipa zdobyła wspólnie z Kimim Raikkonenem ostatni tytuł dla najlepszego kierowcy.

Wolff dodał: Pasja wszystkich pracowników Ferrari a także Tifosich we Włoszech... Dobrze byłoby, gdyby dysponowali w tym sezonie konkurencyjnym bolidem. Mam nadzieję, że w tym roku będziemy mieć kilka zespołów, które włączą się do walki o zwycięstwa w wyścigach i ostrej rywalizacji na torze.