Rossi: Zawsze darzyłem Prosta wielkim szacunkiem

Prezes Alpine został skrytykowany przez mistrza świata za styl zakończenia współpracy.
23.02.2212:22
Mateusz Szymkiewicz
540wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Alpine - Laurent Rossi, postanowił nie odnosić się bezpośrednio do niedawnej krytyki Alaina Prosta.

Czterokrotny mistrz świata w latach 2016-2021 pełnił funkcję konsultanta i dyrektora niewykonawczego stajni z Enstone. Jego odejście zostało potwierdzone w styczniu, jednakże zespół wystosował komunikat bez wcześniejszej konsultacji z samym zainteresowanym.

Prost w późniejszej rozmowie z L'Equipe skrytykował Laurenta Rossiego, sugerując, że napięte stosunki z nim doprowadziły do zakończenia współpracy z Alpine.

Mam wielki szacunek do Alaina za jego karierę oraz wkład w Grupę Renault - powiedział Rossi. Po ostatnim wyścigu sezonu 2021 doszliśmy do wniosku, że styl naszej współpracy mu nie pasuje i najlepiej będzie się rozstać przed rozpoczęciem nowej ery. Lepiej, że do nieporozumień doszło teraz niż później.

Prezes Alpine odnosząc się do sezonu 2022 dodał, że jest podbudowany wielką ekscytacją panującą w Enstone. Każdy rozpoczął od czystej kartki papieru i teraz trwa przyglądanie się innym samochodom. Nawet czołówka to robi, co dodaje nam pewności siebie. W ubiegłym roku nie widziałem takich uśmiechów w zespole. Zasady w latach 2020-2021 nie odpowiadały nam. Teraz czas na realizację postawionych sobie celów.