Haas usunie logotypy Uralkali przed trzecim dniem testów

Stajnia z Kannapolis rezygnuje również z barw narzuconych przez sponsora.
24.02.2220:03
Mateusz Szymkiewicz
2688wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Haas potwierdził, że logotypy tytularnego sponsora Uralkali znikną z bolidu VF-22 przed finałowym dniem testów w Barcelonie.

Stajnia z Kannapolis jest wspierana przez rosyjski koncern od początku ubiegłego roku. Umowa ma związek ze startami w zespole Nikity Mazepina, którego ojciec Dmitrij pełni funkcję prezesa Uralchemu.

Współpraca Haasa z rosyjskim przedsiębiorstwem budziła wielkie kontrowersje ze względu na barwy, jakie zostały narzucone na bolidy oraz odzież zespołu. Ekipa konkuruje w biało-niebiesko-czerwonej kolorystyce, charakterystycznej dla rosyjskiej flagi, która nie może być reprezentowana przez sportowców w związku z dyskwalifikacją WADA.

Jak potwierdzono, Haas przed trzecim dniem jazd w Barcelonie porzuci akcenty Uralkali oraz zerwie logotypy z bolidu VF-22. Decyzja amerykańskiego zespołu ma związek z czwartkową inwazją Rosji na teren Ukrainy.

Trzeciego dnia testów zespół Haas zaprezentuje VF-22 w zupełnie białym malowaniu bez logotypów Uralkali. Nikita Mazepin zgodnie z planem pojawi się podczas porannej części sesji, natomiast Mick Schumacher przejmie stery bolidu po południu. W związku z porozumieniami z partnerami nie udzielimy dalszych komentarzy - brzmi stanowisko stajni z Kannapolis.

Szef Haasa - Gunther Steiner, zrezygnował z udziału w dzisiejszej oficjalnej konferencji prasowej.