R. Schumacher: Stroll ma o czym myśleć po kwalifikacjach

Kanadyjczyk przegrał z Nico Hulkenbergiem, który wsiadł do bolidu po półtorarocznej przerwie.
20.03.2209:13
Mateusz Szymkiewicz
1666wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ralf Schumacher uważa, że Lance Stroll ma dużo do przemyślenia po kwalifikacjach do Grand Prix Bahrajnu.

Zespół Astona Martina tuż przed startem weekendu musiał dokonać zmiany w składzie kierowców, po tym, jak Sebastian Vettel uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Na zastępcę czterokrotnego mistrza świata wyznaczono Nico Hulkenberga, który ostatni start w karierze zaliczył przy okazji Grand Prix Eifelu 2020.

Niemiec w nieznanym dla siebie bolidzie AMR22 uzyskał siedemnasty wynik w kwalifikacjach na torze Sakhir, podczas gdy jego partner Lance Stroll ustawi się do wyścigu na dziewiętnastym polu.

«Został pokonany przez kolegę z zespołu» będzie niedopowiedzeniem - powiedział Ralf Schumacher, odnosząc się do czasówki Strolla. Kiedy od razu zostajesz pokonany o 0,3 sekundy przez kogoś, kto nie ścigał się od półtora roku, to musisz przemyśleć, czy na pewno wykonujesz swoją pracę właściwie.

Hulkenberg komentując swój występ w kwalifikacjach do Grand Prix Bahrajnu, zażartował, że jest to efekt nasmarowania się WD-40. Skoncentrowałem się na najważniejszych i najprostszych rzeczach. Kluczowe były podstawy. Oczywiście, jako zespół nie możemy być zadowoleni z naszych osiągów, ale z pewnością mogę czuć satysfakcję ze swojego występu. Jeszcze 36 godzin temu w ogóle nie znałem tego samochodu - powiedział Niemiec.