De Meo: Jestem dumny z utrzymania Grupy Renault w F1

Włoch zdradził, że dołączając do koncernu odwoływał decyzję o wycofaniu zespołu.
20.04.2215:38
Mateusz Szymkiewicz
646wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Renault - Luca de Meo, ujawnił, że dołączając do francuskiego koncernu odwoływał decyzję o wycofaniu fabrycznego zespołu z Formuły 1.

Włoch stanął na czele Grupy na początku 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa. W momencie, kiedy Renault musiało zmierzyć się z nadchodzącym kryzysem, gorąco dyskutowano na temat dalszego zaangażowania w F1.

Francuski koncern był o włos od wycofania fabrycznej stajni, lecz ostatecznie podjęto decyzję o pozostaniu na torach Grand Prix jako Alpine. Tak nagła zmiana decyzji była efektem radykalnie obniżonych limitów budżetowych.

Tak, powiedziano mi, że Renault odejdzie ze sportu - ujawnił Luca de Meo dla Le Journal de l'Automobile. Marka zbudowała przepiękną historię w ciągu czterdziestu lat, więc byłem zdecydowanym przeciwnikiem tej decyzji. Nie chciałem kopać grobu dla Renault w Formule 1. Od tamtej pory udało nam się wiele poprawić i zbudowaliśmy solidny zarząd z Otmarem Szafnauerem na czele.

Mamy długoterminowy plan. Chcemy wygrać w ciągu najbliższych stu Grand Prix. Już teraz jesteśmy blisko czołowej trójki, lecz nawet z dobrą szansą na zwycięstwa potrzeba szczęścia. Spójrzcie tylko na Paris Saint-Germain i ich próby w Lidze Mistrzów. Jesteśmy jedynym zespołem w Formule 1, który samodzielnie buduje cały samochód. Inni traktują to jako marnowanie pieniędzy, ale dla naszej marki ten sport jest fundamentalny.