Felipe Drugovich wygrywa sprint w Barcelonie

Brazylijczyk spokojnie dojechał do mety przed Iwasą i Sargeantem
21.05.2218:38
Jakub Ziółkowski
1280wyświetlenia
Embed from Getty Images

Felipe Drugovich wygrał sprint na torze Catalunya pod Barceloną. Podium uzupełnili Ayumu Iwasa i Logan Sargeant.

Sprint na torze pod Barceloną pierwsze emocje przyniósł już przed startem. Calan Williams, który miał startować do wyścigu z pierwszego pola, zgasił swój silnik na początku okrążenia formującego. Jake Hughes miał tym samym obok siebie puste pole. Mechanicy Tridenta zdołali odpalić samochód Williamsa, dzięki czemu Australijczyk mógł wystartować do wyścigu z alei serwisowej.

Hughes natychmiast objął prowadzenie, jednak najlepszym startem popisał się Felipe Drugovich, który objechał Brytyjczyka. Kierowca Van Amersfoort stracił trzy kolejne pozycje na rzecz Iwasy, Sargeanta i Pourchaire'a. Francuz szeroko przejechał jednak czwarty zakręt, przez co Hughes odrobił jedną pozycję. Po chwili Pourchaire stracił kolejne dwie lokaty na rzecz Daruvali i Vipsa. Swojego DAMSa w szykanie obrócił Roy Nissany.

Drugovich powoli zaczął odjeżdżać Iwasie na początku drugiego okrążenia. Za nimi znajdowali się: Sargeant, Hughes, Daruvala, Vips, Pourchaire i Doohan. Drugi Iwasa zdołał jednak utrzymać tempo Drugovicha i utrzymywał się za jego tylnym skrzydłem.

Na szóstym okrążeniu Vips starał się zbliżyć do Daruvali. Estończyk stracił jednak panowanie nad swoim Hitechem i obrócił się w czwartym zakręcie. Protegowany Red Bulla nie był w stanie wyjechać ze żwirowej pułapki, przez co na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Do restartu doszło na dziesiątym okrążeniu. Na czternastym kółku Caldwell wyprzedził Bolukbasiego, a Williams poradził sobie z Sato. Walki między kierowcami odbywały się jednak pod koniec stawki — z przodu dalej bezpiecznie prowadził Drugovich. Chwilę później Novalak wyprzedził Verschoora i wskoczył na dwunastą pozycję. Na dwudziestym okrążeniu Daruvala zaatakował Hughesa na dojeździe do pierwszego zakrętu. Hindus przesunął się na czwartą lokatę.

Na następnym kółku Hughes stracił kolejną pozycję, tym razem na rzecz Pourchaire'a. Brytyjczyk ewidentnie miał kłopoty z oponami, gdy błyskawicznie znalazł się pod presją ze strony Doohana. Ten wyprzedził Hughesa na kolejnym okrążeniu. Kierowca Van Amersfoort tracił pozycje okrążenie po okrążeniu — następny był Vesti, który tym samym awansował na siódme miejsce. Po chwili Hughes był już dwunasty, a wszystko to po starcie z przodu stawki.

Na przedostatnim okrążeniu błąd w zakręcie Campsa popełnił Novalak, który stracił kilka pozycji. Tymczasem Hughes zjechał do swoich mechaników, aby wycofać się z wyścigu. Z przodu Drugovich spokojnie dowiózł prowadzenie do mety. Podium uzupełnili Iwasa i Sargeant, dla których był to pierwszy raz w czołowej trójce wyścigu Formuły 2. TOP10 uzupełnili: Daruvala, Pourchaire, Doohan, Vesti, Fittipaldi, Lawson i Armstrong.