Perez: Teraz mogę w pełni skoncentrować się na ściganiu

Meksykanin jest wdzięczny za to, jak potoczyła się jego kariera w F1.
08.06.2214:51
Nataniel Piórkowski
867wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez podkreśla, że po podpisaniu nowej umowy z Red Bullem może w pełni skupić się na ściganiu i walce o najwyższe laury w Formule 1.

Perez dołączył do ekipy Dietricha Mateschitza w 2021 roku, po długim okresie startów dla Force India i Racing Point.

W związku z udanym debiutanckim sezonem, kierownictwo stajni przedłużyło kontrakt z Meksykaninem na tegoroczną kampanię a niedawno podjęło decyzję o podpisaniu z nim nowego dwuletniego kontraktu.

Komunikat w tej sprawie został przekazany do publicznej wiadomości dwa dni po pierwszym zwycięstwie Pereza w sezonie 2022, wywalczonym w GP Monako.

Teraz, gdy jestem już pewny swojej przyszłości, mogę w stu procentach skoncentrować się na moim głównym celu, czyli wygrywaniu wyścigów oraz walce o tytuły - podkreśla kierowca bolidu numer 11.

To niesamowite uczucie, gdy wiesz, że cała twoja ciężka praca przynosi upragnione efekty. Dwa lata temu byłem bez wyścigowego fotela w F1 a dzisiaj pracuję z najlepszym teamem w stawce. Mogę tylko powiedzieć, że jestem szczęśliwy i wdzięczny za tę szansę.

Sądzę, że znajduję się w najlepszym okresie swojej kariery. Ścigam się dla teamu, który zawsze dąży do perfekcji. To idealne środowisko dla mnie i dla każdego innego kierowcy.

Perez plasuje się obecnie na trzecim miejscu w mistrzostwach świata, 15 punktów za liderem i zespołowym kolegą - Maxem Verstappenem. Zawodnik z Guadalajary udaje się teraz na tor w Azerbejdżanie, gdzie przed rokiem odniósł pierwszy triumf z RBR.

Trzeba odłożyć na bok wszelkie emocje i w pełni skupić się na kolejnym wyścigu. Walka w mistrzostwach jest bardzo zacięta, więc musimy być całkowicie skoncentrowani.

Lubię uliczne obiekty, bo wiele zależy na nich tylko od kierowcy. Oczywiście łatwiej jest na nich popełnić błąd, gdy jedzie się na limicie. Koniec końców to właśnie to daje ci jednak te dziesiąte części sekundy, które decydują o twojej konkurencyjności.