Piastri zastąpi Latifiego w Williamsie od GP Wielkiej Brytanii?

O takim scenariuszu informuje na łamach RacingNews365 Dieter Rencken.
12.06.2211:25
Nataniel Piórkowski
2811wyświetlenia


Rezerwowy kierowca Alpine - Oscar Piastri może zastąpić Nicholasa Latifiego w Williamsie począwszy od Grand Prix Wielkiej Brytanii - informuje ceniony dziennikarz Formuły 1, Dieter Rencken.

Latifi ma za sobą nieudany początek sezonu - Kanadyjczyk nie zdobył jak dotąd ani jednego punktu i zamyka klasyfikację generalną w towarzystwie Micka Schumachera oraz Nico Hulkenberga. Zespołowy partner Kanadyjczyka - Alex Albon, dwukrotnie meldował się w TOP10 i ma przy swym nazwisku trzy "oczka".

Rencken informuje, że Williams jest coraz bardziej sfrustrowany serią kraks Latifiego, które negatywnie wpływają na planowanie wydatków zespołu w realiach limitów budżetowych.

Ekipa z Grove ma brać pod uwagę zakończenie współpracy z 26-latkiem po jego domowym wyścigu w Montrealu. Podpisanie umowy z Piastrim pozwoliłoby zespołowi na sfinansowanie rozstania z Latifim i zapewniłoby Australijczykowi wyścigowy fotel w Williamsie do końca sezonu 2023.

Zgodnie z planem Piastri miał wziąć udział w treningu przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, zasiadając za sterami bolidu A521. Alpine poinformowało już jednak Jacka Doohana o możliwości zajęcia miejsca Australijczyka, w sytuacji gdyby ten otrzymał szansę wyścigowego debiutu w Formule 1 z Williamsem.

Nawiązanie współpracy Piastriego ze stajnią założoną przez Sir Franka Williamsa pozwoliłoby Alpine na zachowanie niezmiennego składu kierowców na sezon 2023 w osobach Fernando Alonso i Estebana Ocona. Dodatkowo Doohan zyskałby możliwość częstszego testowania bolidów Formuły 1 w ramach sesji przeznaczonych dla juniorów.

Podczas Grand Prix Monako Williams miał sondować możliwość zatrudnienia mistrza Formuły E - Nycka de Vriesa.

RacingNews365 donosi jednak, że według Toma Coronela, który jest blisko związany z rodziną Holendra, kierowca z programu Mercedesa miał już zostać poinformowany o tym, iż brytyjska ekipa zdecydowała się na nawiązanie współpracy z Piastrim.

Rzecznik Alpine odmówił komentowania sprawy.