Williams przejdzie na jednostki napędowe Renault?

Dostawy francuskich silników miałyby być związane z zatrudnieniem Oscara Piastri.
15.06.2212:27
Mateusz Szymkiewicz
2104wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dziennikarz Formula Rapida oraz Diario - Sergio Rodriguez, informuje, że Williams może przejść na jednostki napędowe Renault od sezonu 2023.

Stajnia z Grove od kilku tygodni łączona jest z zatrudnieniem protegowanego Alpine - Oscara Piastri. Niewykluczone, że Australijczyk doczeka się debiutu podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii w miejsce Nicholasa Latifiego.

Piastri dołączając do Williamsa miałby podpisać umowę, która zapewni mu kokpit co najmniej do końca 2023 roku. Według dziennikarza Sergio Rodrigueza, wraz z 21-latkiem do zespołu dołączyłoby Renault w roli dostawcy układów napędowych. Francuski producent aktualnie jest pozbawiony klienckich ekip i zrozumiałe, że sytuacja ta miałaby ulec zmianie od kolejnego sezonu.

Obecnie stajnia z Grove współpracuje z Mercedesem, który rozważa ograniczenie dostaw z trzech zespołów do dwóch. Z kolei Williams wiążąc się z Renault wznowiłby legendarną współpracę z lat 1989-1997 oraz 2012-2013, kiedy to udało się wywalczyć 64 zwycięstwa, pięć tytułów wśród konstruktorów oraz cztery wśród kierowców.