Ferrari umieści Giovinazziego w Haasie na sezon 2023?

Mimo potencjalnego odejścia Schumachera, Scuderia ma utrzymać prawo do posady.
15.06.2216:24
Mateusz Szymkiewicz
2175wyświetlenia
Embed from Getty Images

Joe Saward informuje, że Antonio Giovinazzi może być jedną z opcji Haasa na sezon 2023.

Stajnia z Kannapolis dysponuje jedną wolną posadą na przyszłoroczne mistrzostwa. Duży znak zapytania widnieje nad przyszłością juniora Ferrari - Micka Schumachera. Niemiec jest krytykowany przez Gunthera Steinera za liczne incydenty na torze, a także niewystraczająco dobre osiągi na tle Kevina Magnussena.

Wśród możliwości Niemca na sezon 2023 wymienia się ekipę Astona Martina, gdzie z kolei swoje dalsze losy w Formule 1 ma rozważać Sebastian Vettel. Transfer 23-latka wymagałby wcześniejszego zerwania koneksji z Ferrari.

W przypadku potencjalnego wakatu w Haasie pojawiły się informacje, jakoby to Scuderia miała pierwszeństwo do obsady kokpitu u boku Magnussena. Według dziennikarza Joe Sawarda, Ferrari tracąc Schumachera może próbować umieścić w amerykańskim zespole innego protegowanego - Antonio Giovinazziego.

Włoch w latach 2019-2021 reprezentował barwy Alfy Romeo, zwalniając miejsce na rzecz Guanyu Zhou. Aktualnie Giovinazzi reprezentuje Dragona w Formule E i pełni obowiązki trzeciego kierowcy Ferrari. 28-latek na początku roku był wymieniany jako jeden z kandydatów do miejsca w Haasie, kiedy to ekipa podjęła decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Nikitą Mazepinem.