Russell: Chcę pozostać w Mercedesie na kolejne 5-10 lat

Brytyjczyk nie ubolewa, że dołączył do zespołu w momencie utraty miejsca w ścisłej czołówce.
25.08.2213:51
Mateusz Szymkiewicz
419wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell zadeklarował, że jest zainteresowany startami dla Mercedesa w kolejnych pięciu lub nawet dziesięciu latach.

Brytyjczyk dołączył do stajni z Brackley na początku roku, kończąc trzyletni okres wypożyczenia w Williamsie. Po trzynastu eliminacjach Russell plasuje się na czwartej pozycji w klasyfikacji z przewagą dwunastu punktów nad Lewisem Hamiltonem, będąc pierwszym tak konkurencyjnym partnerem siedmiokrotnego mistrza świata od czasów Nico Rosberga.

Zdecydowanie moje wyniki poprawiły się, kiedy jego [Hamiltona] uległy załamaniu - powiedział George Russell dla Auto Motor und Sport. Mimo to Lewis wciąż jest głodny, a nowe wyzwanie motywuje go. Przed nim jeszcze wiele lat startów. Nie dostrzegam, by stopniowo zwalniał.

Nigdy nie masz gwarancji najlepszego samochodu. Miałem jednak pewność, że w przypadku falstartu będziemy mieli szansę odbić się. Widzimy to teraz. Nie jestem w Mercedesie, by odnosić sukcesy w krótkiej perspektywie. Dołączyłem tu na dłużej, ponieważ to miejsce, które gwarantuje mi szanse. Chciałbym spędzić tu kolejne pięć lub nawet dziesięć lat.

24-latek dodał, że zmiana przepisów od Grand Prix Belgii dotycząca elastyczności podłóg powinna przybliżyć Mercedesa do ścisłej czołówki. Nasz samochód ma potencjał. Nowa dyrektywa techniczna powinna wpłynąć na formę zespołów, które korzystały z elastycznych podłóg. Moim zdaniem to nas do nich tylko przybliży. Jeżeli utrzymamy obecne tempo rozwoju, nie widzę powodów, dla których mielibyśmy nie wrócić do odnoszenia zwycięstw. Możemy nawet nie mieć najszybszego bolidu, a szansa i tak się pojawi.