Mercedes przedłużył umowę z Petronasem

Nowy, wieloletni kontrakt wejdzie w życie z końcem 2025 roku.
29.09.2211:48
Maciej Wróbel
430wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes potwierdził przedłużenie umowy ze swoim sponsorem tytularnym - malezyjskim koncernem naftowym Petronas.

Petronas jest sponsorem tytularnym Mercedesa już od pierwszego sezonu po powrocie marki do F1 jako samodzielnego konstruktora, a więc od roku 2010. W tym okresie stajnia świętowała wywalczenie siedmiu tytułów mistrzowskich wśród kierowców i ośmiu wśród konstruktorów.

Obowiązująca dotychczas umowa była ważna do końca sezonu 2025, lecz już dziś wiadomo, iż zostanie ona przedłużona. Podpisy pod nowym, długoterminowym kontraktem zostały złożone podczas wizyty Toto Wolffa w siedzibie firmy Petronas w Kuala Lumpur. Dziś dokonujemy czegoś dość niezwykłego - ogłaszamy partnerstwo, które zacznie obowiązywać nas za cztery lata - powiedział Wolff.

Wysyłamy w ten sposób istotną wiadomość. Nasz zespół i Petronas nie są już tylko partnerami, lecz rodziną i pozostaniemy jednym zespołem jeszcze przez wiele lat.

Rozszerzenie partnerstwa podkreśla także dalsze, wspólne dążenie Mercedesa i Petronasa do osiągnięcia przyszłości neutralnej węglowo. Stajnia z Brackley, która jako pierwsza zainwestowała w zrównoważone paliwo lotnicze, celuje w osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla do roku 2030.

Petronas asystował także zespołowi podczas testów biopaliwa, którymi napędzane były ciężarówki Mercedesa podczas potrójnego weekendu wyścigowego w Belgii, Holandii i we Włoszech. Zespół ujawnił, iż na przestrzeni tych trzech tygodni udało się ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 89 procent.

Malezyjski koncern wierzy, że będzie w stanie dostarczyć w pełni konkurencyjne paliwo do bolidów Mercedesa, jak również zamierza badać inne możliwości ograniczenia emisji dwutlenku węgla w przyszłości.

Dzięki naszemu wieloletniemu partnerstwu i bogatemu doświadczeniu w opracowywaniu paliwa dla zespołu sprawia, że Petronas jest w pełni wyposażony w możliwości i zdolność doskonalenia technologii produkcji i dostarczania w stu procentach zrównoważonego, zaawansowanego paliwa dla jednostek napędowych nowej generacji - powiedział Datuk Sazali Hamzah, dyrektor generalny firmy Petronas.