Steiner potwierdza rozmowy z Nico Hulkenbergiem

Szef Haasa zasugerował też, że Daniel Ricciardo nie był zainteresowany posadą w jego ekipie.
19.10.2217:51
Maciej Wróbel
1444wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner potwierdził, że prowadzi rozmowy z Nico Hulkenbergiem w sprawie przyszłorocznej posady w Haasie.

Stajnia z Kannapolis dysponuje wciąż jednym wolnym miejscem na rok 2023, gdyż pozostania w ekipie nie może być pewien Mick Schumacher. Od kilku tygodni spekuluje się, że miejsce 23-latka może zająć jego znacznie bardziej doświadczony rodak, Nico Hulkenberg.

Innym kandydatem do objęcia posady w Haasie był przez pewien czas także Daniel Ricciardo, który z końcem tego sezonu opuści zespół McLarena. W ubiegłym miesiącu Gunther Steiner przyznał wprost, że kontaktował się z Australijczykiem.

Teraz szef Haasa potwierdził, że prowadzi rozmowy z Nico Hulkenbergiem. Rozmawiałem z nim - powiedział Włoch w rozmowie z RTL. Znam Nico od bardzo dawna. Znam go lepiej niż Daniela. Rozmawiamy, ale wciąż nic nie zostało postanowione.

Podczas weekendu wyścigowego w Japonii Daniel Ricciardo potwierdził, że zabraknie go w przyszłorocznej stawce kierowców F1. W rozmowie z Associated Press Gunther Steiner zasugerował, że Ricciardo nie interesowała posada w jego zespole.

Jeśli byłby nami zainteresowany, to raczej nie wstydziłby się ze mną porozmawiać - powiedział Steiner. Nie mam zamiaru się za nim uganiać. Dla nas jego zatrudnienie byłoby jednak wielkim hitem. Jeszcze w zeszłym roku wygrał wyścig. Wysoko oceniam go jako kierowcę i nie mam pojęcia dlaczego obecnie nie prezentuje się tak dobrze. On sam musi to rozgryźć.

Steiner dodaje, że Mick Schumacher wciąż liczy się w walce o miejsce w Haasie na kolejny rok, choć właściciel zespołu, Gene Haas, stwierdził wprost, że oczekuje od Niemca zdobyczy punktowej w ostatnich wyścigach sezonu.

Będę szczery - to wciąż jest 50-50 - przyznał Steiner w wywiadzie udzielonym ntv. Nie podejmiemy decyzji pomiędzy Austin a Meksykiem ponieważ po prostu nie będzie wtedy na to czasu. Po Meksyku będziemy mieli więcej czasu na zajęcie się kwestią fotela wyścigowego.

Szef Haasa nie sądzi również, by jego zespół wywierał zbyt wielką presję na Schumacherze. Jako sportowiec zawsze znajdujesz się pod presją. On wie, że musi prezentować dobre osiągi, rozmawiamy o tym otwarcie. Presja to nie jest coś złego, ponieważ z presją pojawiają się pewne możliwości. Myślę, że Mick dobrze sobie z tym radzi.

Wróciliśmy z Japonii na pokładzie tego samego samolotu, a Mick był w całkiem dobrym nastroju. On dorastał w wyścigowej rodzinie i wie o co w tym wszystkim chodzi. To część tej pracy - zakończył Steiner.

Ricciardo tymczasem coraz bardziej ma skłaniać się ku objęciu posady kierowcy rezerwowego Mercedesa w sezonie 2023. Odnosząc się do przerwy od startów, jaka czeka go w przyszłym roku, Australijczyk stwierdził, że może ona przynieść mu duże korzyści. Im dłużej o tym myślę, tym bardziej wydaje mi się, że jest to coś, czego potrzebuję - powiedział 33-latek.

Nie ma tak naprawdę nic konkretnego, jeśli chodzi o opcje na przyszły rok. Po części chciałbym podczas tej przerwy po prostu się 'zresetować'. Po części liczę też na to, że w 2024 pojawią się ciekawsze możliwości - dodał Ricciardo.