Button: Mam wątpliwości, czy Ricciardo zdoła wrócić w sezonie 2024

Australijczyk chce spędzić najbliższy rok jako trzeci kierowca czołowego zespołu.
01.11.2209:19
Mateusz Szymkiewicz
1455wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jenson Button ma wątpliwości, czy Daniel Ricciardo zdoła powrócić do stawki na sezon 2024 będąc rok poza Formułą 1.

Australijczyk pozostaje bez posady na przyszłoroczne mistrzostwa, mimo, że wolnymi miejscami wciąż dysponują Haas oraz Williams. 33-latek nie wykazuje jednak zainteresowania przejściem do drugiej połowy stawki, co potwierdził on sam oraz szef stajni z Kannapolis - Gunther Steiner.

Plan Ricciardo zakłada spędzenie sezonu 2023 jako rezerwowy zawodnik jednej z czołowych stajni. Uważa się, że Australijczyk zawarł już porozumienie z Red Bullem, choć wciąż krążą spekulacje na temat jego przejścia do Mercedesa.

Zdaniem mistrza świata z sezonu 2009 - Jensona Buttona, Ricciardo mając za sobą tak rozczarowujący sezon może mieć trudności z powrotem do Formuły 1 od 2024 roku. Zakładam, że nie chce schodzić tak daleko w głąb stawki. W takiej sytuacji trudno jest kierowcy oswoić się z tym, że niedawno walczył o zwycięstwa, a teraz musi podjąć walkę o pojedyncze punkty. To trudna sytuacja, ale zakładam, że taki wybór byłby lepszy.

Powinien zmienić zespół, ciężko pracować, pokazać na co go stać, być może w samochodzie bardziej odpowiadającym jego preferencjom. Wtedy ludzie mogliby zapomnieć o tym co wydarzyło się rok wcześniej. Tutaj jest sedno problemu. Wszyscy już zapomnieli jak dobrym kierowcą jest Ricciardo, ponieważ przeszedł przez trudny rok, a nawet dwa. Jest utalentowany i w odpowiednim bolidzie może mieć kolejną szansę na walkę w czołówce. Rok przerwy? Każdy będzie pamiętał o jego ostatnim sezonie. Trudno mi sobie wyobrazić jego powrót z konkurencyjną ekipą - powiedział Brytyjczyk.