Vandoorne dołączy do Astona Martina jako kierowca rezerwowy

Belg będzie dzielił obowiązki z Felipe Drugovichem od sezonu 2023.
01.11.2210:22
Mateusz Szymkiewicz
935wyświetlenia
Embed from Getty Images

Aston Martin potwierdził, że Stoffel Vandoorne dołączy do zespołu jako kierowca rezerwowy od sezonu 2023.

Belg jest byłym reprezentantem McLarena, z którym zaliczył 42 występy w latach 2016-2018. Po utracie miejsca, Vandoorne związał się z Mercedesem jako kierowca testowy, reprezentując jego barwy również w Formule E. Tegoroczny sezon 30-latek zakończył z mistrzowskim tytułem.

Jak potwierdzono, Vandoorne od nowego roku dołączy do Astona Martina jako kierowca testowy oraz rezerwowy. Belg będzie dzielił swoje obowiązki z Felipe Drugovichem, który został ogłsozony przez zespół w połowie września.

30-latek będzie również kontynuował starty w Formule E, gdzie podejmie się obrony tytułu jako zawodnik stajni DS/Penske.

Jestem niesamowicie podekscytowany dołączając do Astona Martina jako rezerwowy kierowca w Formule 1 - powiedział Stoffel Vandoorne. Od pewnego czasu obserwuję postępy zespołu. Mam świadomość jak bardzo chcą rozwinąć się pod każdą płaszczyzną. Dołączę do Fernando, którego znam z okresu startów w Formule 1, a także do Lance'a. Chcę pomóc im w rozwoju nowego samochodu. Nie mogę się doczekać tego wyzwania.

Zrozumiałe, iż Vandoorne zastąpi Nico Hulkenberga, który pozostaje związany ze stajnią z Silverstone od 2020 roku. Niemiec łączony jest z powrotem do startów w Formule 1 jako reprezentant Haasa.