Alex Palou będzie trzecim kierowcą McLarena w sezonie 2023

Mistrz IndyCar z 2021 roku współpracował ze stajnią z Woking przy okazji weekendu w Austin.
01.12.2217:06
Mateusz Szymkiewicz
546wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół McLaren oficjalnie potwierdził, że jego kierowcą rezerwowym w sezonie 2023 będzie Alex Palou.

Stajnia z Woking dysponowała w minionych mistrzostwach porozumieniami z Alpine oraz Mercedesem w sprawie możliwości wypożyczania Oscara Piastriego i Nycka de Vriesa. Australijczyk był gotowy do zastąpienia Daniela Ricciardo w otwierającym sezon Grand Prix Bahrajnu, natomiast Holendra szykowano do przejęcia kokpitu Lando Norrisa na Interlagos.

Jak potwierdzono, w sezonie 2023 McLaren obsadzi funkcję trzeciego zawodnika Aleksem Palou. Hiszpan jest mistrzem IndyCar z 2021 roku, a przy okazji weekendu w Austin poprowadził bolid MCL36 w piątkowym treningu jako młody kierowca.

Palou pojawi się podczas dwunastu Grand Prix, które nie będą kolidowały z eliminacjami IndyCar, gdzie pozostanie reprezentantem Chip Ganassi Racing.

Jestem podekscytowany dołączeniem do McLarena jako jeden z kierowców rezerwowych w sezonie 2023 - powiedział Alex Palou. Miałem okazję już wypróbować bolidy MCL35M oraz MCL36. To było świetne doświadczenie i nie mogę się doczekać swojego wkładu w rozwój przyszłorocznej maszyny. Zamierzam rozwijać się jako kierowca i doceniam pokładane we mnie nadzieje McLarena.