Arnoux: Ferrari powinno było już dawno odwołać Binotto

Były kierowca Scuderii jest zażenowany stylem zarządzania, prezentowanym przez Włocha.
30.12.2214:22
Nataniel Piórkowski
1626wyświetlenia


Były kierowca Ferrari - Rene Arnoux uważa, że władze włoskiej firmy powinny były już dawno zwolnić Mattię Binotto.

Po niezwykle rozczarowującym sezonie 2022, kierownictwo Ferrari podjęło decyzję o zakończeniu współpracy z Binotto, który piastował stanowisko szefa Scuderii.

Inżynier z Italii kierował zespołem od czterech lat, jednak w tym czasie nie zdołał zrealizować celu, jakim był powrót Ferrari do mistrzowskiej dyspozycji.

Konstrukcja F1-75 przygotowana z myślą o ostatniej kampanii zapewniała początkowo wysoką konkurencyjność. Z biegiem czasu stało się jednak jasne, iż team z Maranello nie będzie w stanie utrzymać tempa rozwoju narzuconego przez Red Bulla. Dodatkowo ekipa kompromitowała się częstymi wpadkami strategicznymi oraz kosztownymi błędami kierowców.

W wywiadzie udzielonym La Gazetta dello Sport, Arnoux stwierdził: W mojej opinii błędy, które [Binotto] popełnił w Formule 1, są niewybaczalne.

Nigdy nie byłem po jego stronie. Ktoś kto cały czas powtarza, że za rok będzie lepiej, że za rok będzie już dobrze, nie zasługuje na stanowisko szefa zespołu.

Zdaniem Arnouxa Włoch powinien zostać odwołany już kilka lat temu. Mówiłem to kilka razy. Takie zachowanie, jak jego, nie może być tolerowane w sytuacji, gdy człowiek ten stoi u sterów najlepszego zespołu na świecie.

Można lubić lub nie lubić Jeana Todta, ale on nigdy nie powiedziałby: «W przyszłym roku będzie lepiej». On po prostu wygrywał a gdy już wygrał, myślał o nadchodzącym sezonie. Prawda jest jednak taka, że w pobliżu nie ma zbyt wielu Todtów czy Ronów Dennisów.