Brown: Andretti złożył Formule 1 przekonującą propozycję

Amerykański zespół deklaruje wspólne zgłoszenie z Cadillakiem.
16.01.2307:34
Mateusz Szymkiewicz
622wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor McLaren Racing - Zak Brown, uważa, że Michael Andretti złożył Formule 1 przekonującą propozycję.

60-latek od wielu miesięcy pracuje nad otrzymaniem miejsca w stawce. Pierwotnie Amerykanin planował przejęcie Sauber Motorsport, lecz po fiasku negocjacji zawnioskował do władz serii o przyznanie jedenastego zgłoszenia Andretti Autosport.

Publiczne poparcie dla projektu wyrazili jedynie przedstawiciele Alpine oraz McLarena, natomiast reszta uważa, iż zespół Andrettiego będzie miał minimalny wkład w Formułę 1. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni na początku roku, kiedy to prezes FIA zadeklarował gotowość rozpoczęcia naboru nowych ekip, a Amerykanin ogłosił wspólne zgłoszenie z Cadillakiem należącym do General Motors.

Nazwa Andretti ma bardzo bogatą historię w wielu seriach wyścigowych - uważa Zak Brown z McLarena. General Motors jest koncernem, z którym współpracujemy w IndyCar. Moim zdaniem przedstawili bardzo atrakcyjną ofertę. Moim zdaniem to pokazuje aktualny rozwój Formuły 1. Od czasów Haasa nie dołączył nikt nowy. Wspaniale jest więc widzieć, jak nowe rynki, ekipy oraz sponsorzy chcą dołączyć do sportu. Formuła 1 otrzymała przekonującą propozycję.

Nie jestem nawet blisko całego procesu, ale wiem, że FIA już ściśle współpracuje z Formułą 1. Nabór nie miał miejsca od bardzo dawna, ale to co dzieje się teraz to promocja marki, reputacji oraz partnerów. Moim zdaniem są też inne podmioty gotowe dołączyć do F1 i Stefano [Domenicali] ma tego świadomość. Jestem po prostu podekscytowany perspektywą nowych zespołów. Producenci przychodzą i odchodzą, ale rozmawiają oni teraz o popycie i ogólnej kondycji motorsportu. To wspaniałe i niech trwa to jak najdłużej.