Verstappen: Spodziewam się bardziej wyrównanej walki w Dżuddzie

Holender zdominował pierwszą eliminację sezonu na torze Sakhir.
06.03.2318:42
Mateusz Szymkiewicz
1982wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uważa, że rywalizacja podczas drugiej rundy sezonu na torze w Arabii Saudyjskiej będzie znacznie bardziej wyrównana.

Holender zdominował pierwszą eliminację na obiekcie Sakhir, wygrywając ją z przewagą dwunastu sekund nad partnerem z zespołu Sergio Perezem. Z kolei trzeci na mecie Fernando Alonso z Astona Martina stracił do niego aż prawie czterdzieści sekund.

Zdaniem George'a Russella z Mercedesa, Red Bull może zwyciężyć w tym sezonie we wszystkich wyścigach. Mimo to zupełnie innego zdania jest Max Verstappen, który uważa, iż charakterystyka toru w Bahrajnie faworyzowała bolid RB19.

W Arabii mamy zupełnie inny tor. Jest zdecydowanie więcej prostych, szybkich zakrętów, a sama degradacja jest znacznie mniejsza - powiedział dwukrotny czempion. W Bahrajnie szczególnie dobrze radziliśmy sobie z zużyciem opon. Z tego powodu uważam, że w trybie wyścigowym nasza walka z pozostałymi rywalami będzie dużo bliższa.

Nasz bolid wydaje się być mocny na prostych, ale równie szybkie jest Ferrari. To może być szczególnie istotne w Dżuddzie. Czas pokaże. Trudno o jakiekolwiek przewidywania. Póki co sprawdzaliśmy nasze samochody tylko w Bahrajnie. Postaramy się wypracować jak najlepsze osiągi i po treningach przekonamy się gdzie jest nasze miejsce w stawce.