Verstappen: Mogę odejść z Formuły 1 po sezonie 2028

Dwukrotny mistrz świata ujawnił, że "ma już plany" na to, co będzie robić za kilka lat.
14.03.2317:33
Maciej Wróbel
2344wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał otwarcie, że nie wyklucza odejścia z Formuły 1 w wieku 31 lat - czyli w momencie wygaśnięcia jego obecnego kontraktu z Red Bullem.

Dwukrotny mistrz świata w marcu ubiegłego roku przedłużył umowę z obecnym pracodawcą - zespołem Red Bull Racing - aż do końca sezonu 2028. Holender jest częścią stajni z Milton Keynes już od roku 2016 i dotychczas oprócz dwóch tytułów wywalczył wraz z tym zespołem aż 36 zwycięstw, 78 wizyt na podium i 21 pole positions.

W jednym z ostatnich wywiadów dr Helmut Marko stwierdził jednak, iż po wygaśnięciu obecnie obowiązującego kontraktu Verstappen może podjąć decyzję o zakończeniu kariery w Formule 1. Jeśli Max stwierdzi po 2028 roku że ma dość, to odejdzie. To taki typ człowieka, który jest w stanie podjąć taką decyzję - powiedział Austriak.

Słowa konsultanta Red Bulla potwierdza sam kierowca. Tak, naprawdę o tym myślę - powiedział Verstappen, cytowany przez Sports Illustrated. Wiem, że mam wielkie szczęście mogąc prowadzić bolid Formuły 1. Mogę robić co chcę, ale w pewnym momencie to nie będzie miało znaczenia.

Już teraz mam wiele planów odnośnie tego, co chcę robić. Chodzi mi również o jakość życia. Są w życiu inne rzeczy oprócz Formuły 1. Teraz mam kontrakt ważny do 2028 roku, a potem zobaczymy.

Nie chcę spędzić swoich najlepszych - pod kątem fizycznym - lat wyłącznie w Formule 1. Weźmy pod uwagę coraz większą liczbę wyścigów - 23 czy 24 na rok to zdecydowanie za dużo - dodał 25-latek.