Brown: Norris nie ma żadnych klauzul odejścia z McLarena

Brytyjczyk jest związany kontraktem ze stajnią z Woking do 2025 roku.
01.04.2311:35
Mateusz Szymkiewicz
701wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zak Brown wykluczył wcześniejsze odejście Lando Norrisa z McLarena mimo niekonkurencyjnych osiągów zespołu.

Brytyjczyk jest związany ze stajnią z Woking do końca 2025 roku, jednakże ostatnie dwa lata dysponuje bolidami niepozwalającymi na walkę z czołówką. W tym sezonie po dwóch eliminacjach Norris plasuje się na ostatnim miejscu w klasyfikacji z zerowym dorobkiem punktowym.

Trudna sytuacja McLarena rozpoczęła falę spekulacji, jakoby 23-latek mógł rozważać wcześniejsze przejście do zespołu, który zagwarantuje mu szybszy samochód. W przeszłości Norris łączony był z transferem do Red Bulla, natomiast w ostatnich tygodniach pojawiają się informacje, jakoby Brytyjczyk mógł być na radarze Audi przed sezonem 2026.

Dyrektor generalny McLarena - Zak Brown, wykluczył jednak wcześniejsze rozstanie ze swoim kierowcą. Nie posiada on jakichkolwiek klauzul odejścia. Będzie mógł to zrobić kiedy wygaśnie jego kontrakt i poczuje, że nie pozwalamy mu na rywalizację na najwyższym poziomie, zwycięstwa oraz walkę o mistrzostwa świata. Wszyscy w tym zespole naciskamy w kierunku rywalizacji o najwyższe cele. Posiada z nami ważny kontrakt i co najważniejsze jest z nami szczęśliwy. Jest naszą częścią i dostrzega postępy - powiedział Amerykanin dla Sky Sports F1.