Steiner: Jest za wcześnie by rozmawiać o nowej umowie Hulkenberga

Szef Haasa przyznaje jednak, że jest zachwycony dotychczasową współpracą z Niemcem.
17.04.2318:58
Mateusz Szymkiewicz
420wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner przyznał, że mimo udanego początku współpracy Haasa z Nico Hulkenbergiem, jest jeszcze za wcześnie by rozmawiać z nim o umowie na sezon 2024.

Niemiec po trzech latach bez stałego miejsca w Formule 1, powrócił w tym roku do rywalizacji jako reprezentant stajni z Kannapolis. W dotychczasowych eliminacjach Hulkenberg za każdym razem okazywał się szybszy w kwalifikacjach od Kevina Magnussena, natomiast w tabeli zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem sześciu punktów.

Uważam, że Nico czuje się bardzo komfortowo w naszym zespole - stwierdził Gunther Steiner, szef Haasa. Zespół oraz inżynierowie uwielbiają współpracę z nim. Jest bardzo pomocny, a jego doświadczenie pozwala nam rozwijać się. Kiedy go potrzebuję, jest przy mnie. Kiedy on mnie potrzebuje, jestem dla niego.

Włoch przyznaje jednak, że jest jeszcze za wcześnie, by rozmawiać z Hulkenbergiem o przedłużeniu kontraktu. Wszystko będzie zależało od tego, czy będziemy się z nim czuli szczęśliwi lub nie. Musimy również zobaczyć jakie będą dostępne alternatywy. Czasem jednak warto zachować status quo lub po prostu utrzymać spokój w domu. Na ten moment nie rozmawialiśmy jeszcze o nowej umowie.